17 способів як у похідних умовах очистити та знезаразити річкову воду, профільтрувати

Збираючись у піший похід, брати із собою каністру із питною водою недоцільно. Носити зайвий вантаж незручно, та й не потрібно, адже поряд завжди можна знайти природне джерело вологи: джерело чи річку. Тільки пити таку воду без очищення досить небезпечно. Існує кілька ефективних способів дезінфекції та знезараження води в похідних умовах.

Чи потрібно знезаражувати воду в лісі чи в горах

Талий свіжий сніг та зібрана дощова вода ретельної очистки не вимагають, таку рідину вживають без побоювань. У крайньому випадку її можна добре прокип'ятити. Високо в горах, де не зустрічаються дикі тварини та рідко літають птахи, вода безпечна та придатна до використання. На значних висотах мало шансів, що в струмок потрапить пташиний послід, отже, паразити та бактерії.

Вода, видобута з лісового озера, річки чи калюжі, вимагає ретельного очищення від домішок та знезараження. Адже крім піску та бруду в ній міститься величезна кількість небезпечних мікроорганізмів, патогенів та вірусів.

Воду з природних водойм необхідно очистити та знезаразити

Поширені бактерії, що знаходяться у брудній воді:

  1. Деякі штами кишкової палички є збудниками діареї, інфекцій органів травлення.
  2. Шигелли – викликають дизентерію, що супроводжується лихоманкою, сильним блюванням і головним болем. Розвивається сильне зневоднення та інтоксикація, що потребують стаціонарного лікування.
  3. Криптоспоридії залишають у водоймі дикі тварини, що приходять на водопій. На щастя, ця небезпечна бактерія трапляється вкрай рідко.
  4. Ціанобактерії є зеленою плівкою на поверхні озера або болота. Великої небезпеки для здоров'я вживання такої води не несе, але можливе отруєння та головний біль.

Природна вода містить збудників небезпечних кишкових інфекцій

Крім того, в брудних водоймищах можуть бути яйця глистів та інших паразитів, збудники холери та сальмонельозу.

Деякі бактерії можна знищити кип'ятінням, інші вимагають більш ретельної і складної дезінфекції.