Блискавка це: що таке, скільки вольт, види, як зявляється, звідки береться розряд ![]

Блискавка з наступними гуркотами – найчарівніше, але дуже небезпечне природне явище. Освіта блискавки досі вченими до кінця не вивчена, незважаючи на прогрес науки та техніки. Будь-якій людині варто її остерігатися, і в той час коли є передумови виникнення електричного розряду, варто вжити профілактичних заходів, щоб уникнути пошкодження житлових будівель, інфраструктури і, звичайно ж, загибелі людей.

Що таке блискавка

Під час грози, коли в небі відбувається формування хмар (дощових хмар великого розміру та насичено-темного кольору), виникають іскри неймовірної потужності, що супроводжуються громовим гуркотом. Іскри викликаються електростатичним розрядом:

  • усередині хмари;
  • між двома хмарами;
  • між хмарою та землею.

Спочатку виникає яскравий спалах, тобто блискавка, яка складається із вигнутої або ламаної лінії з відгалуженнями. При цьому небо освітлюється синюватим свіченням. Але так як швидкість світла набагато швидше за швидкість звуку, доходить громовий гуркіт трохи пізніше.

Блискавка виникає під час грози і набуває вигляду яскравих спалахів, що супроводжуються громом

Це явище зафіксовано як на нашій Землі, а й інших планетах сонячної системи та його супутниках. Найчастіше іскри виникають там, де є атмосфера з вітрами та бурями, а хмари складаються з отруйних речовин, не придатних для виникнення будь-яких форм життя – це сірчана чи соляна кислота, метан, водень тощо. Тому наявність водянистих хмар – не обов'язкова умова виникнення блискавок.

Навіть під час виверження вулкана і такого явища, як торнадо, виникає статичний заряд і, як наслідок — блискавка.