На сіркопластинчасту помилкову опінок не всі звертають увагу, вважаючи цей вид грибів неїстівним. Це не зовсім так, адже цей пізній гриб відноситься до групи умовно-їстівних. При правильному приготуванні плодове тіло виходить дуже смачним та ароматним. Щоправда, треба вміти відрізняти його від отруйних аналогів.
Опис ложноопенка серопластинчатого
Сіропластинчастий помилковий опінок (hypholoma capnoides) відноситься до сімейства Строфарієвих.
Сіркопластинчастий помилковий опінок – це умовно-їстівний гриб, який належить до сімейства Строфарієві.
Зустрічається під різними назвами:
- маковий хибноопеньок;
- сосновий помилковий опінок.
Капелюшки невеликі за розміром, рідко перевищують у діаметрі 6 см. У молодих екземплярів форма опукла, у міру розростання трохи розпрямляється. У фарбуванні поверхні переважає оранжевий або жовтуватий відтінок. Можуть бути коричневі, червоні, бурі відтінки. Іноді на капелюшку бувають незначні вкраплення у центрі, які нагадують колір макових зерен.
Капелюшок несправжнього опенька пофарбований у жовтий або охристий колір
У центрі капелюшка трохи темніше, ніж по краях. Запах у свіжого макового помилкового опенька приємний. У молодого опенька під капелюшком є плівка, вона в міру розростання розривається і повисає на ніжці. У сиру погоду та період дощів зверху утворюється липкий шар.
Гіменофор представлений пластинчастим шаром, розташованим знизу капелюшка. Пофарбовані вони у білий колір, але поступово стають коричневого чи бурого відтінку. Ніжки невеликі, циліндричної форми. Діаметр їх не перевищує 4-6 см, висота не більше 10 см. Форма може бути прямою або вигнутою. Вгорі вона світла з жовтуватим відтінком, знизу – коричнева.
Гіменофор білий, але згодом стає бурим чи сірим.