Місце розведення багаття: яким має бути, як вибрати

У поході вогнище використовується як джерело тепла, світла, захисту від диких тварин. З його допомогою можна приготувати їжу, обігрітися, а у разі критичної ситуації – подати сигнал лиха. Однак, щоб багаття за необхідності змогло виконати всі свої функції, місце для нього необхідно вибрати правильно.

Правила вибору місця для багаття

Дотримання наступних правил розведення багать дозволить уникнути неприємних ситуацій, пов'язаних із влаштуванням вогнища.

Вогнище забороняється розводити у таких місцях:

  1. Під деревом. Якщо воно сухе, то існує ризик його спалаху, живе – буде пошкоджено. Відстань має бути не менше ніж 5 метрів.
  2. Поблизу великої кількості чагарників, будівель, будь-яких інших будівель. Навіть мала іскра, яка вилетіла з вогню, може спричинити пожежу.
  3. У чагарниках молодих сосен.
  4. На торфовищах. Торф – горючий матеріал, здатний надзвичайно швидко підпалюватись, тривало тліти, виділяти їдкий дим. При гострій необхідності на місце майбутнього вогнища потрібно насипати пісок, хоча це також небезпечно.
  5. Поблизу водоймища, оскільки підйом води може загасити чи змити вогнище.

Розпалювання багаття

Корисні рекомендації щодо облаштування багаття:

  1. Вибране безпечне місце добре вичистити від сухого листя інших горючих матеріалів.
  2. По периметру ділянку краще обкопати, обкласти камінням, засипати шаром піску.
  3. Як паливо зовсім небажано використовувати гілки ялини, ялиці. Адже вони стріляють іскрами, які можуть підпалити намет, прилеглі речі, призвести до величезної пожежі.

Важливо! Перш ніж вирушити в похід, організувати пікнік з шашликами, краще заздалегідь дізнатися біля лісництва, чи дозволено в тій чи іншій місцевості палити багаття.