Отруйні змії використовують свою отруту для полювання на інших представників тваринного царства. На людину вони зазвичай нападають з небажанням і лише з метою самозахисту. Змії не надто великі і не дуже небезпечні, але є види, яких потрібно остерігатися. Розкажемо про них.
Найнебезпечніші змії
На території РФ мешкає близько 40 видів змій. Приблизно 11 їх можна назвати по-справжньому небезпечними. Комфортні умови для існування змій склалися лише у південних регіонах країни, тому найбільше видів скупчилося саме там.
Деякі види змій становлять реальну небезпеку для життя людини
Гюрза – найотруйніша змія
Отрута гюрзи смертельна, сама вона виявляє агресивну поведінку та схильність до маскування. Якщо помножити це на великі розміри, отримуємо небезпеку. Водиться в гірських та передгірських районах Кавказу та Дагестану.
У довжину змія досягає 1,5-2 м. У неї потужний м’язистий тулуб, трикутна голова і округла морда. Над очима розташовані лусочки. Забарвлення луски – коричневе, червоно-буре, сіре, синювато-чорне. Луска на голові шорстка.
Гюрза добре ховається, тому під час зустрічі її можна не помітити. Якщо наступити на неї, напад гарантований, причому раптовий та швидкий. Довжина стрибка дорівнює довжині зміїного тіла. Вона ніколи не втече від людини при зустрічі з нею, і може напасти навіть у разі відсутності загрози її життю.
Гюрза — найнебезпечніша змія, її укус часто призводить до смерті.
У листопаді гюрза впадає у зимову сплячку, щоб перечекати холодного сезону. У березні-квітні, коли температура повітря сягає +10 °C, вона прокидається. Спочатку вона не поспішає повзати з місця сплячки, тривалий період гріється на сонці. У травні вона йде до озер чи річок, де полює і п’є багато води. У спеку вона починає полювати ночами. За рахунок добре працюючого нюху та зору добре орієнтується у темряві.