Полярна зірка: як знайти на зоряному небі, орієнтування

Зорієнтуватися на незнайомій місцевості без використання спеціальних гаджетів можна завдяки сяйві Полярної зірки. Її близьке та постійне прихильність до географічного полюса допоможуть обчислити північний напрямок і надалі визначити сторони світла. Тому знання про те, як знайти зірку, завжди можуть стати в нагоді як досвідченим орієнтувальникам, так і туристам-початківцям.

Загальний опис Полярної зірки

Північна полярна зірка Землі це не одиночне небесне тіло. Вона складається з головного об'єкта під назвою α Umi Аа і прилеглих супутників α Umi B і α Umi Ab. Крім того, існують ще два космічні компоненти Umi С і Umi D, які віддалено ставляться до неї.

До Малої Ведмедиці включається саме супутник α Umi B, виявлений англійським астрономом Вільямом Гершелем у 1780 році. Ця група зірок є однією з найвідоміших, як і сузір'я Великої Ведмедиці, Кассіопеї та пояса Оріона.

Людству відомі такі факти:

  • Маса зірки перевищує ваги Сонця в 10-70 разів;
  • вона світліша за Сонце в 30-100 тисяч разів.

Полярна зірка – найяскравіша на зоряному небі, що дуже допомагає у процесі орієнтування у нічний час. На її становище ґрунтуються не лише мандрівники, а й рибалки, мисливці. А у скрутних випадках знання про пошук сторін горизонту Полярною зіркою можуть врятувати людині життя.

Полярна зірка вказує на північний полюс