Полювання
Полювання на гусей у Росії в осінній і весняний періоди набула особливої популярності останнім часом. Здобути трофей складно, адже гуси обережні та спостережливі. Це гідний противник, здобути якого – особлива честь для мисливця. Тому, крім спорядження та належної підготовки, знадобляться знання деяких тонкощів полювання.
Специфіка поведінки гусей
Гуси проживають в основному на луках і болотистій місцевості, іноді їх можна зустріти на березі моря. Але через те, що вони плавають і пірнають гірше, ніж багато інших водоплавних птахів, більшу частину життя гуси проводять на суші.
У середніх областях Європи та Азії з'являються навесні із запізненням приблизно на місяць. Летять швидко, переважно вночі, на великій висоті. Живуть до двадцяти років та утворюють великі зграї. Годуються на ріллі протягом 2-3-х тижнів. Чим швидше приходить весна, тим швидше закінчується проліт.
Дикі гуси тримаються групами з кількох сімей, утворюючи зграю
Ці птахи віддають перевагу відкритим просторам з безліччю калюж і невисокою травою. Як правило, гуси щороку прилітають на одні й ті самі місця, які називають присадами. Тут вони вдень та вночі відпочивають величезними групами. Якщо кілька разів їх потривожити, птахи можуть змінити місце присади.
Полювання на присадах набагато легше, ніж у полі, адже там багато доріг, і місцевість чудово проглядається. Тим не менш, через подібну поведінку людини у птахів згодом змінюється період перельоту, місця зупинок та їх тривалість. Тоді процес полювання ускладнюється та стає практично випадковим. З цієї причини мисливські господарства почали практикувати заборону полювання у місцях присад.
Ще одна характерна риса поведінки гусей — це добові перельоти кормове поле. Харчуватися можуть як ягодами і травою, і різними сільськогосподарськими культурами. У цей момент полювання найбільш сприятливе, адже потривожені птахи все одно рано чи пізно повертаються на присаду, змінюється лише місце годування. Таким чином полювання стає більш закономірним та цікавим.
Дикі гуси годуються на озимих та ярих полях