Сліди кабана на снігу взимку та на землі: як виглядають відбитки

Сліди кабана мають велике значення для мисливців. За знайденими відбитками можна не тільки впізнати дику свиню та обчислити її місцезнаходження, а й визначити вік та стать особи. Кінцівки тварини відбиваються на бруді, траві та снігу. Вепр залишає й інші сліди життєдіяльності: розриті ділянки землі, вириті траншеї, лежанки з лісового настилу, стерту кору на хвойних деревах, злиплий монетоподібний послід.

Загальний опис тварини та будова лапи

Кабан є диким предком домашньої свині, при цьому має більш короткий і міцний тулуб, густу щетинисту шерсть і ікла, що стирчать. Витягнутий потужний п'ятачок дозволяє тварині переривати потужні пласти грунту в пошуках корму і пересувати каміння. До його раціону входять комахи, черв'яки, молюски, коріння рослин, дрібні гризуни. Довжина тіла дорослої чоловічої особини сягає двох метрів, вага – від 80 до 150 кг.

Дикий кабан – один із найбільших жителів лісу

Самки дрібніші за самців і мають менш розвинені ікла.

Для життя кабану потрібна велика кількість корму, тому він любить густі зарості та близьке розташування водойм. Звірі селяться поруч із річками, озерами та болотами в рівнинних та гірських лісах. Через короткі кінцівки цим тваринам складно пересуватися по глибокому сніговому шару, тому на північ вони зустрічаються все рідше. При цьому вони чудово плавають і чудово пристосовані для пересування по болотяних топах і водних чагарниках.

Географічно віприводяться на території середньої та південної смуги Росії.

Ареал проживання дикого кабана біля Росії