Лось залишає сліди не лише на снігу та землі, а й на деревах, якими харчується. На зовнішній вигляд відбитка копита впливає вологість снігу, глибина, рівень впливу вітру. Лосі водяться в лісах, лісотундрі та степах Євразії. Вони живуть поруч із водоймищами і харчуються травою, листям, гілками. Це велика парнокопитна тварина з лопатоподібними рогами, горбоносою головою і верхньою губою, що нависає. Ці лісові жителі зустрічаються або поодинці, або збиваються до груп по 3-5 особин.
Як виглядає слід лося на снігу та землі
Відбитки копит лося – одні з найбільших, що можна зустріти у дикій природі. Порівнятися з ними можуть тільки сліди зубра та великих домашніх бугаїв. Лосі з різних регіонів мають різні розміри, тому їх сліди також відрізняються.
Відрізнити сліди лося від слідів інших тварин неважко за великим розміром
Спосіб вимірювання слідової мітки залежить від дослідження – в одних враховується весь відбиток від переднього краю до задньої кромки, в інших – тільки середні пальці без нігтів.
Площа відбитка залежить від статі та віку особини. Наведемо розміри «великого копита» у передніх кінцівок:
- дорослий самець – 15,5 х12 см;
- Доросла самка – 14х11 см;
- Трирічний самець – 12х11 см;
- однорічний самець – 10,5 х9 см;
- лосеня в липні – 6х5 см.
Розміри відбитків слідів лося залежать від статі та віку тварини
Довжина кроку сохатого залежить від швидкості, з якої він рухається:
- При спокійній ходьбі – від 50 до 120 см, 70-90 см;
- під час руху риссю – 150-180 см;
- на галопному ході – 3 м.
Ця рогата тварина має важку ходу, тому постійно потопає в снігу і залишає глибокі борозни, що досягають землі. При повільному русі залишає криті сліди, іноді трохи заходячи за краї лунок, тому більшість відбитків виходять здвоєними. При переході на рись відбитки задніх ніг виявляються попереду.