Температура вогню на газовій плиті: від чого залежить колір

У нашій країні багато природних ресурсів, які використовуються як джерела опалення для будинків і квартир. Серед них виділяють деревні, вугільні, вуглеводні. Більшість плиток у міських квартирах підведено до центрального газопостачання, яке постачає природний газ. Цей ресурс є екологічно безпечним. Він не шкодить ні людям, ні тваринам. Тим не менш, він є небезпечним джерелом для людей та їхнього майна, тому слід виконувати правила протипожежної безпеки.

Яка звичайна температура полум'я газової плити

На 97-98 відсотків побутова газова суміш, що постачається мешканцям будинків, складається із метану. Тут є домішки сірки, вуглекислого газу та азоту у мінімальному обсязі.

Цікаво те, що сам по собі природний газ не має запаху, він нейтральний. До нього спеціально додають речовину емілеркаптан, яка є повністю безпечною для організму людини та тварин, але відрізняється досить специфічним запахом. Людина відразу відчує цей запах, якщо почнеться протікання метану з плитки або по трубах, і він зможе вжити відповідних заходів.

Розподіл температур над пальником

Температура горіння визначається режимом роботи плити. Полум'я складається з різних кольорів, кожен колір говорить про певні значення температури. Можна умовно виділити три основні зони:

  1. Зона блакитного полум'я – температура горіння тут знаходиться у діапазоні 800 градусів;
  2. Зона помаранчевого полум'я – горіння протікає за нормальної температури 1000 градусів;
  3. Зона жовтого полум'я – значення температур тут сягають 1200 градусів.

Як видно, вогонь у зоні червоного та жовтого кольорів гарячіший за сині ділянки. На верхівці полум'я, яке можна отримати через газову плиту, показник досягає 1400 градусів при максимальному режимі горіння.

Зони горіння газу