Укриття в лісі своїми руками: з гілок та колод, зимові види укриттів

Укриття

Виживання в лісі в екстремальних умовах неможливе без надійного укриття. Тут йдеться не про капітальну будову, а про тимчасовий притулок, у якому можна переночувати чи сховатися від негоди. Навичка зведення такого житла не буде зайвим, адже в житті трапляється всяке, а отже, потрібно бути готовим до будь-яких несподіванок.

Правила знаходження в лісі при настанні темряви

Якщо, незважаючи на всі вжиті запобіжні заходи, вибратися з лісу засвітло не вдалося, зневірятися не варто. Звичайно, ночівля у лісі потребує певної підготовки, особливо для самотнього туриста.

Ночівля в лісі, особливо поодинці, вимагає хорошої підготовки

Готуватися до ночівлі потрібно заздалегідь, хоча б за кілька годин до заходу сонця. В іншому випадку знадобиться потужний лобовий ліхтар.

Вибір місця:

  • влаштовуватися на нічліг краще на невеликій височині, а не в низині;
  • під час грози не можна ставити намет під окремими деревами;
  • добре, якщо поряд будуть дрова, наприклад, сухе повалене дерево;
  • можна облаштувати місце для ночівлі неподалік джерела з чистою водою.

Для ночівлі потрібно вибрати сухе місце на височині

Коли місце ночівлі обрано, варто подбати про багаття, адже він не тільки зігрітися допоможе, а й диких звірів відлякає. Спочатку вогонь потрібно розвести на тому місці, де планувалося встановлювати курінь чи намет. Коли полум'я прогорить, вугілля зрушити в заздалегідь викопане заглиблення і розпалити багаття заново. Таким чином земля прогріється і спати буде набагато комфортніше.

Не менш важливий момент – це запас дров, якого має вистачити до світанку. Значить, поліна треба вибирати товсті, щоб горіли вони довше.

Важлива вимога до місця вибору ночівлі – наявність достатньої кількості палива для багаття

Перед сном бажано запастись кип'яченою водою та щільно перекусити. Встановивши на нагрітому місці лежанку, зверху можна спорудити захисний навіс із підручних матеріалів, який укриє від дощу та вітру.

У нічному лісі небезпеку становлять як дикі тварини, а й комахи, змії, гризуни. Тому варто скористатися спреями-репелентами, а залишки вечері прибрати подалі, щоб не привабити непроханих гостей запахами. Важливо пам'ятати і про те, що навіть влітку вночі в лісі прохолодно, а отже, доведеться загортатися тепліше.

Плануючи ночівлю в лісі, необхідно подбати про теплі речі