Більшість сучасних тканин, з яких виготовляються намети та тенти, є непроникними для води завдяки певним характеристикам: DWR-просочення, герметичності швів та водовідштовхувальному покриттю.
Однак рано чи пізно навіть у найякісніших наметів починає зношуватися матеріал, і вони починають протікати. Але не варто відразу купувати нове екіпірування. Адже усунути причину протікання дуже легко.
Чи потрібно обробляти тент водовідштовхувальним просоченням
Говорячи про вологозахист, меншу увагу приділяють паропроникності матеріалу. Тут важливіше надати максимальні водовідштовхувальні властивості, стійкість та довговічність просочення. Спеціальні речовини проникають у тканину та покривають нитки, таким чином вода не вбирається та збирається у краплі, які скочуються з поверхні.
Якщо намет виконаний з мембранної тканини, то на ньому вже, як правило, виконано просочення. Природно, згодом вона може втратити свої властивості від механічних впливів, дощу та прання, і буде потрібно її оновлення.
Для обробки намету використовують водовідштовхувальні просочення, щоб матеріал менше піддавався зовнішнім впливам і довше служив
Безмембранні тенти доведеться обробляти самостійно, причому з певною періодичністю. Тривалість цього періоду залежить у тому числі від умов та частоти експлуатації тканини. При тривалій експлуатації в період злив або активного механічного тертя всередині рюкзака просочення намету швидко стирається. У такому випадку оновлення слід виконувати щорічно.
Водовідштовхувальні розчини можуть ґрунтуватися на воді або фторовуглецевих сполуках. Водяні не завдають шкоди людині та навколишньому середовищу, крім цього їх можна наносити на сухі або вологі поверхні. Другий варіант слід використовувати лише на сухих матеріалах, вони мають дуже різкий запах, тому вимагають акуратного поводження.