Укриття
З приходом морозів багато любителів зимової риболовлі готуються до лову риби та відпочинку на природі. Але щоб упоратися з труднощами, які можуть виникнути у цій справі, слід заздалегідь підготувати снасті та подумати про надійні кріплення для намету на льоду. Це питання особливо актуальне у вітряну погоду, оскільки неправильна установка може призвести до фатальних наслідків – намет понесе вітром або конструкція отримає серйозні пошкодження.
Загальні правила встановлення намету на льоду
У процесі встановлення хустки на замерзлій водоймі слід керуватися загальними правилами:
- Розташувати будиночок таким чином, щоб вхід та вентиляційні клапани розташовувалися на протилежному боці від напрямку вітру. В іншому випадку конструкція буде нестійка, і її може винести через парусність.
- Використовувати тільки надійні кріплення з можливістю їхнього переміщення. Економія на елементах кріплення може зіграти злий жарт. Цвяхи, дерев'яні перев'язані стрижні та зігнуті шурупи погано тримають намет на крижаній поверхні. Набагато краще придбати спеціальні буравчики або зробити подібні кріплення самостійно. Кріплення повинні легко викручуватися за необхідності, якщо рибалці знадобиться перемістити укриття в залежності від місцезнаходження риби.
- Забезпечити достатню вентиляцію (зробити спеціальний клапан або залишати відкритою кватирку). Повна герметичність призводить до накопичення конденсату, що в результаті призводить до плісняви та вогкості усередині приміщення. Вентиляційні отвори вирішать цю проблему, а також стануть незамінними під час використання опалювальних приладів.
- Використовувати нижню спідницю конструкції. Крім кріплень та розтяжки стійкість намету забезпечується спідницею, засипаною снігом, шматками льоду або камінням.
Вентиляція дозволить уникнути підвищеної вологості у наметі
Перелічені правила потрібно обов'язково дотримуватися під час встановлення укриття, щоб уникнути форс-мажорних ситуацій.