Виживання в лісі та в джунглях без усього: поради та правила

Пересування місцевістю

Відома велика кількість випадків, коли люди збивались зі стежки та губилися у лісі. Опинившись у такій біді, головне не піддаватися емоціям та паніці. Вижити у лісі можна завдяки багажу, який дуже важливо підготувати перед мандрівкою.

Що брати з собою в ліс

Рекомендовані предмети не обов'язково збирати щоразу. Досить упаковати їх у невеликий мішечок або сумку перед першим походом, а потім постійно брати цей набір виживача собою. Список особистого спорядження для походу:

  • Ніж. Така річ може знадобитися у різних ситуаціях: від приготування їжі до спорудження укриттів. При цьому можна вибирати ножі для виживання будь-якого типу: звичайний або швейцарський (див. ціни AliExpress).
  • Компас. Прилад обов'язково має бути із собою. В умовах дикої природи не можна покладатися на електроніку, а точний компас допоможе зорієнтуватися (подивитись ціни на AliExpress).
  • Засоби розпалу вогню. До них відносяться сірники, запальнички (бажано яскравого кольору), кресало, активне розпалювання.
  • Рятувальна ковдра або 2 мішки для сміття по 240 літрів. Така річ не займе багато місця, але може стати в нагоді для створення плаща або навіть намету.
  • Ліхтар. Він обов'язково стане в нагоді в нічний час. Використання ліхтарика на телефоні призведе до швидкого розрядження батареї (див. ціни AliExpress).
  • Мотузка. Краще підготувати 5-7 метрів мотузки. Також непогано б навчитися робити сітку з мотузки та освоїти в'язання кількох вузлів.

Читайте також: як в'язати булину, вузол паломар для плетінки та інші мотузяні вузли.

  • Маркер, олівець та яскраві офісні стікери. Залишати мітки пройденим шляхом потрібно для пошуково-рятувальної групи.
  • Два шоколадні батончики. Відмінним запасом калорій вважаються батончики «Снікерс».
  • Фляга, пластикова пляшка. Ємності наповнюються водою, яка життєво необхідна для людини. Крім того, із пластикової пляшки можна спорудити пастки для риби.

Щоб не довелося роздумувати, як вижити в лісі без усього, слід перед походом підготувати хоча б мінімальний рятувальний набір. Зібрані предмети допоможуть протриматися туристу, що заблукав, до прибуття допомоги.

Необхідний набір можна зібрати один раз, а потім постійно носити із собою