Яка сторона дерева вкрита лишайниками і мохами: в який бік росте мох ![]

Уміння орієнтуватися біля у світі негаразд актуально, оскільки визначити необхідний напрям можна за допомогою цифрових технологій. Але ситуації бувають різними, і орієнтування по моху іноді може все ж таки знадобитися. Дізнайтеся, як визначити бік світла по моху та які особливості цього способу орієнтування.

Біологічні особливості та поширення мохів та лишайників

На думку біологів, мохи та лишайники є тупиковою гілкою еволюції. Незважаючи на найдавніше походження, вони досі розмножуються дрібними спорами і не дали початок іншим, більшим рослинам. Кореневої системи у мохів немає, а замість неї присутні лише слабкі ризоти, якими рослина прикріплюється до поверхні.

Мох – унікальна рослина, що не має кореня, листя та квіток

Особливості будови тканин моху не дозволяє поживним речовинам потрапляти із ґрунту до суперечок рослини. Тому все необхідне мох вбирає всією своєю поверхнею з повітря.

Ця група рослин не має кореня, листя і стебел, не утворює насіння і квіток, проте це не заважає їм виживати в різних кліматичних зонах.

Мохи та лишайники вважають за краще жити у вологому середовищі. Їхні суперечки розносяться на кілометри, «захоплюючи» таким чином нові території. Вони можуть рости на старих рослинах, ґрунті, каменях і навіть бетонних поверхнях. Але якщо умови стануть невідповідними, а саме – стане сухо та світло, ці рослини не можуть існувати. Вони скукоживаются і висихають, втрачають насиченість кольору.

Дивовижною особливістю цих рослин є те, що після повернення відповідних умов вони виходять зі стану анабіозу. Тобто їхні суперечки не вмирають повністю, і через деякий час можуть відновитися. Варто піти дощу – як мох, що засох і практично повністю зник, знову стає життєздатним і свіжим.

Моху достатньо лише кількох крапель вологи, щоб вийти зі стану анабіозу