Зворотний азимут: що це таке, як знайти, 3 способи, як визначити

Навіть недосвідчений турист знає, що, вирушаючи у похід, необхідно мати при собі детальну карту маршруту та компас. Однак важливо не просто взяти, а ще й уміти всім цим користуватися. Досвідчені мандрівники завжди орієнтуються в дорозі по азимуту з компасом, але тут є багато нюансів, про які більшість туристів-початківців нічого не знає. Отже, саме час розібратися, що таке прямий і зворотний азимут і чого він потрібний.

Що таке азимут

У перекладі з арабської слово "азимут" буквально означає "напрямок", але що таке азимут у географії, насправді це кут між напрямками на північ і шуканий об'єкт. Він розраховується лише за годинниковою стрілкою, а показання на компасі можуть змінюватись від 0 до 360 градусів.

На практиці, щоб навчитися правильно користуватися компасом, необхідно виміряти азимут для мети, що знаходиться в межах видимості. Але перш ніж дотримуватися вказівки стрілки, потрібно обчислити азимут по карті та розрахувати його на місцевості з урахуванням поправок. Пов'язано це з існуючим магнітним полем та невеликими змінами у часі.

Вміння визначати азимут – необхідна навичка орієнтування

У напрямку півночі завжди вказує синя стрілка компаса, що знаходиться на позначці 0 або 360 градусів. При цьому схід буде на азимуті 90 градусів, південь – на 180, а захід – на 270.